Three Bridges Run April

Apr
18

Handicapped club run

Our monthly handicapped run

Website: https://www.southmoltonstrugglers.co.uk/members/three-bridges-run

SMS Member Event: Yes

Grand Prix Distance: Points and Winner

Results

Long Run
position name start time finish time run time notes grandprix points
1 James McKibbin 19:10:41 19:55:01 00:44:20 Winner 15
2 Brad Stacey 19:02:31 19:57:43 00:55:12 First-time 5
3 Amanda Adams 18:43:00 19:58:01 01:15:01 7
4 Rachael Williams 18:48:00 19:58:56 01:10:56 7
5 Nik Whalley 19:09:26 19:59:00 00:49:34 6
6 Tony Collyer 18:45:00 19:59:02 01:14:02 First-time 5
7 Dan Nettlefield 19:18:55 19:59:11 00:40:16 6
8 Simon Goodman 19:12:52 20:00:02 00:47:10 5
9 James Simmons 19:11:18 20:00:58 00:49:40 5
10 James Stanley 19:18:53 20:01:02 00:42:09 5
11 Richard Connett 19:14:17 20:01:23 00:47:06 5
12 Tanya Marrow 19:01:07 20:01:28 01:00:21 5
13 Kiara Gorst 19:00:00 20:01:28 01:01:28 5
14 Andrew Samuel 19:10:13 20:01:43 00:51:30 5
15 Josephine (Jo) Bindloss Gibb 18:57:08 20:02:44 01:05:36 5
16 Paula Duffy 18:57:08 20:02:45 01:05:37 First-time 5
17 Andrew Jones 18:50:53 20:03:59 01:13:06 5
18 Karen Bowden 19:00:00 20:05:07 01:05:07 5
19 Ted Townsend 18:57:08 20:06:20 01:09:12 5
Short Run
position name start time finish time run time notes grandprix points
1 Lorena Allen 18:38:00 19:40:19 01:02:19 First-time 5
2 Polly Goodman 19:06:18 19:49:41 00:43:23 First-time 5
3 Sam Fook 18:52:33 19:50:13 00:57:40 Setting time 5
4 Catherine De Russett 18:42:00 19:53:35 01:11:35 First-time 5
5 Debbie Tapp 18:42:00 19:54:08 01:12:08 First-time 5
6 James Henderson 19:05:00 19:57:10 00:52:10 First-time 5
7 Tracey Bawden 18:55:58 20:00:55 01:04:57 Joint winner 5
8 Helen Simmons 18:55:58 20:00:55 01:04:57 Joint winner 5
9 Shaun Harbord 18:55:59 20:08:00 01:12:01 5

Guide Runners

name grandprix points
Ashley Bond 5
Caroline Shapland 5
Kelsey Alford 5
Charlie Synek 5
Lewis Marrow 5

Timekeepers

name grandprix points
Juliette Matthews 5
Stacey Parker 5
Grant Parker 5
Ken Harrison 5
Phil Rycroft 5