NO Bridges Run April

Apr
17

Our monthly handicapped run

.

Website: https://www.southmoltonstrugglers.co.uk/members/no-bridges-run

SMS Member Event: Yes

Grand Prix Distance: Points Only

Results

Long Run
position name start time finish time run time notes grandprix points
1 Fiona Corrick 19:05:00 19:53:32 00:48:32 5
2 John Carter 19:02:00 19:55:56 00:53:56 5
3 Clare Dawson 19:02:00 19:57:24 00:55:24 5
4 Phil Rycroft 18:52:00 19:57:26 01:05:26 5
5 Bridget Smith 19:00:00 19:57:32 00:57:32 5
6 Rachael Williams 18:52:00 19:57:37 01:05:37 5
7 James Henderson 19:04:00 19:57:43 00:53:43 5
8 Jo Sleep 19:10:00 19:57:55 00:47:55 5
9 Helen Gough 18:48:00 19:58:15 01:10:15 5
10 Josephine (Jo) Bindloss Gibb 19:00:00 19:58:27 00:58:27 5
11 Roger Kaye 18:52:00 19:58:34 01:06:34 5
12 Daniel Bashford 19:08:00 19:58:38 00:50:38 5
13 Richard Connett 19:16:00 19:58:39 00:42:39 5
14 Andrew Woolacott 19:06:00 19:59:05 00:53:05 5
15 Victor Gough 18:48:00 19:59:10 01:11:10 5
16 Lewis Squire 19:16:00 19:59:15 00:43:15 5
17 Matt Waldron 19:16:00 19:59:45 00:43:45 5
18 Paul Brayley 19:16:00 20:00:06 00:44:06 5
19 Tanya Marrow 19:08:00 20:00:11 00:52:11 5
20 Ashley Bond 19:19:00 20:00:16 00:41:16 5
21 Andrew Busby 18:58:00 20:00:26 01:02:26 5
22 Michael Welch 19:17:00 20:00:27 00:43:27 5
23 Lewis Marrow 19:16:00 20:00:36 00:44:36 5
24 James McKibbin 19:22:00 20:00:49 00:38:49 5
25 Jack Batchelor 19:22:00 20:00:53 00:38:53 5
26 Andrew Jones 18:52:00 20:01:03 01:09:03 5
27 Amanda Adams 18:49:00 20:01:25 01:12:25 5
28 James Simmons 19:14:00 20:01:31 00:47:31 5
29 Andrew Samuel 19:12:00 20:01:33 00:49:33 5
30 Sarah Smith 19:03:00 20:01:49 00:58:49 5
31 Neil Brown 19:09:00 20:02:43 00:53:43 5
32 Claire Campbell 19:03:00 20:03:24 01:00:24 5
33 Julie Colman 19:03:00 20:03:34 01:00:34 5
34 James Stanley 19:21:00 20:03:45 00:42:45 5
35 Shaun Harbord 18:44:00 20:04:54 01:20:54 5
36 Tracey Bawden 18:47:00 20:06:43 01:19:43 5
37 Helen Barnett 18:47:00 20:06:45 01:19:45 5
38 Angela Ley 19:10:00 20:10:01 01:00:01 5
Short Run
position name start time finish time run time notes grandprix points
1 Lorna Pillar 19:09:00 19:51:34 00:42:34 5
2 Susie Werner 19:10:00 19:51:36 00:41:36 5
3 Lisa Ruck 19:00:00 19:51:49 00:51:49 5
4 Helen Chapman 19:00:00 19:51:51 00:51:51 5
5 Amelia Newman 19:10:00 19:53:10 00:43:10 5
6 Catherine Rowland 19:10:00 19:53:13 00:43:13 5
7 Richard Vos 19:20:00 19:57:44 00:37:44 5
8 Lisa Adamson 19:20:00 19:58:35 00:38:35 5
9 Sue Carter 19:13:00 19:59:31 00:46:31 5
10 Graham Peters 19:18:00 20:00:02 00:42:02 5
11 Glyn Seal 19:09:00 20:00:54 00:51:54 5

Guide Runners

name grandprix points
Caroline Shapland 5

Timekeepers