NO Bridges Run May

May
15

Our monthly handicapped run

.

Website: https://www.southmoltonstrugglers.co.uk/members/no-bridges-run

SMS Member Event: Yes

Grand Prix Distance: Points and Winner

Results

Long Run
position name start time finish time run time notes grandprix points
1 Trevor Kiff 18:45:00 19:43:40 00:58:40 First-time 5
2 Sarah Smith 19:01:11 19:55:06 00:53:55 Winner! 15
3 Matt Tapp 19:17:00 19:55:33 00:38:33 First-time 5
4 Andrew Samuel 19:10:27 19:56:03 00:45:36 9
5 Neil Brown 19:06:17 19:56:25 00:50:08 9
6 Tony Collyer 18:45:00 19:56:38 01:11:38 First-time 5
7 Victor Gough 18:48:50 19:56:55 01:08:05 9
8 James McKibbin 19:18:44 19:57:58 00:39:14 8
9 Ashley Bond 19:18:44 19:57:59 00:39:15 8
10 Paula Duffy 19:01:33 19:58:05 00:56:32 First-time 5
11 Fiona Corrick 19:11:28 19:58:19 00:46:51 7
12 Paul Brayley 19:15:54 19:59:06 00:43:12 6
13 James Henderson 19:06:17 19:59:13 00:52:56 6
14 Lisa Adamson 18:54:00 19:59:34 01:05:34 6
15 Abi Hanafin 18:54:00 19:59:39 01:05:39 First-time 5
16 Josephine (Jo) Bindloss Gibb 19:01:33 19:59:47 00:58:14 6
17 Chris Simpson 19:05:00 19:59:53 00:54:53 First-time 5
18 James Simmons 19:12:50 19:59:55 00:47:05 6
19 Julie Young 18:59:00 20:00:15 01:01:15 First-time 5
20 Andrew Busby 18:57:34 20:00:43 01:03:09 5
21 Matt Waldron 19:16:15 20:00:47 00:44:32 5
22 Andy Corbett 19:12:00 20:01:30 00:49:30 First-time 5
23 Shaun Harbord 18:39:06 20:02:31 01:23:25 5
24 Simon Goodman 19:16:00 20:02:37 00:46:37 First-time 5
25 Nik Whalley 19:14:00 20:03:19 00:49:19 First-time 5
Short Run
position name start time finish time run time notes grandprix points
1 John Carter 19:06:04 19:41:24 00:35:20 First-time 5
2 Steve Mallen 19:00:00 19:41:39 00:41:39 First-time 5
3 Emma Bills 19:00:00 19:46:27 00:46:27 First-time 5
4 Penny Chbat 19:00:00 19:46:28 00:46:28 First-time 5
5 Kevin Bastable 19:00:00 19:47:58 00:47:58 First-time 5
6 Julie Willock 19:00:00 19:49:15 00:49:15 First-time 5
7 Sam Burley 19:00:00 19:49:15 00:49:15 First-time 5
8 Gary Buckingham 19:10:00 19:49:39 00:39:39 First-time 5
9 Chrissy Rycroft 19:00:00 19:49:45 00:49:45 First-time 5
10 Adrian Ley 19:10:00 19:49:48 00:39:48 First-time 5
11 Roger Kaye 19:10:00 19:49:57 00:39:57 First-time 5
12 Olivia Hill 19:00:00 19:50:01 00:50:01 First-time 5
13 Kim Border 19:10:00 19:50:16 00:40:16 First-time 5
14 Angela Ley 18:59:59 19:51:02 00:51:03 First-time 5
15 Lisa Ruck 19:08:11 19:51:04 00:42:53 Winner! 5
16 Becky Drakeley 19:10:00 19:51:05 00:41:05 First-time 5
17 Kate Kilburn 19:02:00 19:53:24 00:51:24 First-time 5
18 Tabitha Bradley 19:10:00 19:53:27 00:43:27 First-time 5
19 Helen Chapman 19:08:09 19:53:33 00:45:24 5
20 Jon Hibberd 19:06:04 19:56:06 00:50:02 First-time 5
21 Sue Carter 19:13:29 20:00:06 00:46:37 5
22 Graham Peters 19:17:58 20:01:02 00:43:04 5

Guide Runners

name grandprix points
Karen Bowden 5
Jo Sleep 5
Jo Bradley 5

Timekeepers

name grandprix points
Tracey Bawden 5
Richard Connett 5
Heather Cooke 5
Sam Fook 5