Streetlights - Mar 2019

Mar
20

Our monthly handicapped run

.

Website: https://www.southmoltonstrugglers.co.uk/members/streetlights

SMS Member Event: Yes

Grand Prix Distance: Points and Winner

Results

position name start time finish time run time notes grandprix points
1 Phil Rycroft 18:59:49 19:52:22 00:52:33 WINNER 18
2 Graham Peters 19:00:00 19:52:27 00:52:27 Time set 5
3 Angela Ley 19:14:52 19:52:38 00:37:46 13
4 Jess Webb 19:00:00 19:52:46 00:52:46 Time set 5
5 Helen Barnett 19:09:38 19:54:29 00:44:51 Went wrong 5
6 Mark Burton 19:16:11 19:55:31 00:39:20 10
7 Julie Young 19:10:00 19:56:44 00:46:44 Time set 5
8 Lewis Squire 19:23:09 19:57:38 00:34:29 8
9 Catherine Whitehill 19:18:16 19:57:45 00:39:29 8
10 Daniel Bashford 19:18:06 19:58:02 00:39:56 7
11 Roger Kaye 19:06:11 19:58:12 00:52:01 7
12 Sue Carter 18:59:14 19:58:25 00:59:11 7
13 Andy Corbett 19:23:11 19:58:54 00:35:43 7
14 James Stanley 19:28:47 19:58:57 00:30:10 7
15 Victor Gough 19:03:59 19:59:04 00:55:05 6
16 Fiona Corrick 19:16:37 19:59:05 00:42:28 6
17 Jack Batchelor 19:29:30 19:59:06 00:29:36 6
18 James Henderson 19:16:35 19:59:18 00:42:43 6
19 Heather Cooke 19:18:56 19:59:20 00:40:24 6
20 Paul Brayley 19:25:15 19:59:21 00:34:06 6
21 Richard Connett 19:25:24 19:59:27 00:34:03 6
22 Jo Bindloss Gibb 19:13:25 19:59:28 00:46:03 6
23 Lewis Marrow 19:25:22 19:59:29 00:34:07 6
24 Matt Tapp 19:29:36 19:59:34 00:29:58 6
25 Neil Brown 19:20:37 19:59:42 00:39:05 6
26 Paula Duffy 19:17:37 19:59:54 00:42:17 6
27 Jon Hibberd 18:57:57 19:59:58 01:02:01 6
28 James McKibbin 19:29:37 20:00:07 00:30:30 5
29 Debbie Tapp 18:53:30 20:00:13 01:06:43 5
30 Lucy Smith 18:53:31 20:00:14 01:06:43 5
31 Graham Cripps 18:50:00 20:00:20 01:10:20 Time set 5
32 Andrew Jones 19:07:31 20:00:24 00:52:53 5
33 Matt Waldron 19:26:31 20:00:31 00:34:00 5
34 Rachael Williams 19:07:56 20:00:34 00:52:38 5
35 Tracey Pennington 19:19:04 20:00:35 00:41:31 5
36 Tanya Marrow 19:19:47 20:01:04 00:41:17 5
37 Nik Whalley 19:24:36 20:01:28 00:36:52 5
38 Shaun Harbord 18:57:44 20:02:31 01:04:47 5
39 Nancy Tapia 19:10:03 20:02:34 00:52:31 5
40 Robert Carter 19:10:03 20:02:37 00:52:34 Time set 5

Guide Runners

name grandprix points
Susie Werner 5
Abi Hanafin 5

Timekeepers

name grandprix points
Emma Bills 5
Lisa Adamson 5
Clare Dawson 5
Helen Simmons 5